Żagle przeciwsłoneczne a wakacyjny relaks

14 stycznia 2018

W okresie wiosenno-letnim w wielu ogrodach, a także na tarasach i balkonach pojawiają przenośne zadaszenia, czyli żagle przeciwsłoneczne. Poszczególne propozycje różnią się wielkością, kształtem, a także kolorem, dzięki czemu wybór optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu.

Na taras i do ogrodu

Żagiel przeciwsłoneczny, poza funkcjonalnością i niebanalną estetyka, charakteryzuje się także łatwym, bezproblemowym montażem – zadanie to można wykonać samodzielnie, posiłkując się dołączoną do zestawu instrukcją.

Wybierając żagiel słoneczny warto zwrócić uwagę na możliwości techniczne, czyli miejsce, w którym zainstalowany zostanie przedmiotowe rozwiązanie. Na balkonach sprawdzą się przede wszystkim mniejsze zadaszenia, np. żagiel słoneczny w kształcie trójkąta. Większe możliwości gwarantuje taras – tutaj bez obawy można wykorzystać żagiel przeciwsłoneczny kwadratowy lub propozycję o bardziej wyszukanym kształcie.

Żagiel na taras można przymocować do ściany lub za pomocą specjalnych masztów. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrany żagiel przeciwsłoneczny na taras doskonale łączy funkcję estetyczną i stricte praktyczną, stanowiąc architektoniczne dopełnienie bryły budynku.

Użycia masztów, zazwyczaj wykonanych z lekkiego i trwałego aluminium, wymaga także żagiel ogrodowy, za którego pomocą można stworzyć efektowne i wygodne miejsce na relaks z książką lub przygotować teren na okolicznościowe przyjęcie lub bankiet w plenerze.

Warto nadmienić, że żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu zapewnia także ochronę przed przelotnymi opadami deszczu.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *