Ciśnieniomierz przydatny w każdym domu

      Możliwość komentowania Ciśnieniomierz przydatny w każdym domu została wyłączona

Każdy sklep medyczny posiada w swojej ofercie ciśnieniomierze. Obecnie jest to bardzo popularny przyrząd i wiele osób decyduje się na jego zakup do użytku domowego. Wysokie ciśnienie może być pierwszą oznaką nadciśnienia. Jest to bardzo powszechna choroba, a ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem. Bardzo ważne jest (szczególnie w starszym wieku), aby systematyczne badać ciśnienie i w razie potrzeby leczyć. Możemy w ten sposób zapobiec:

  • chorobie wieńcowej i niewydolności serca,
  • zawałom serca,
  • miażdżycy,
  • udarowi mózgu,
  • niewydolności nerek,
  • zakrzepom powodującym uszkodzenie wzroku.

Właściwa kontrola ciśnienia pozwala na przedłużenie życia nawet o 15 lat. Nieleczone i długotrwałe podwyższone ciśnienie jest bardzo niebezpieczne dla człowieka.

Jak wybrać ciśnieniomierz?

Sklep medyczny posiada bardzo wiele różnych modeli ciśnieniomierzy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z nich jest najlepszy. W celu dokonania wyboru, warto udać się do sklepu medycznego i skorzystać z doradztwa fachowego personelu. Na podstawie kilku pytań dotyczące osób, które będą korzystać z ciśnieniomierza, specjalista doradzi w kwestii odpowiedniego sprzętu.

Rodzaje ciśnieniomierzy

Sklep medyczny powinien posiadać w swoim asortymencie dwa najpopularniejsze rodzaje aparatów do mierzenia ciśnienia:

  • Ciśnieniomierze zegarowe – Korzysta z nich wiele lekarzy i pielęgniarek, ponieważ uważa się, że dokonują najpewniejszych pomiarów. Zasilane są poprzez siłę rąk, dzięki czemu mamy pewność, że sprzęt nie ulegnie awarii. Użytkownik tego sprzętu powinien jednak najpierw przejść przeszkolenie, aby poprawnie dokonywał pomiarów.
  • Ciśnieniomierze elektroniczne – Bardzo często wybierane są do użytku domowego. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na pomiar ciśnienia. Korzystanie z nich jest bardzo proste, a obecne aktualnie na rynku modele naramienne dokonują bardzo dokładnych pomiarów.