Co wziąć pod uwagę, chcąc kupić naprawdę dobry fotelik samochodowy?

      Możliwość komentowania Co wziąć pod uwagę, chcąc kupić naprawdę dobry fotelik samochodowy? została wyłączona

Fotelik samochodowy musi znaleźć się w każdym aucie, w którym podróżować będzie dziecko. Wynika to z obowiązujących aktualnie przepisów prawa. Fotelik samochodowy trzeba kupić jednak nie tylko dlatego, że tak stanowi prawo, ale przede wszystkim po to, aby swoim pociechom zapewnić bezpieczeństwo. Z uwagi jednak na duży wybór fotelików samochodowych warto wiedzieć, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Homologacja

Jeśli fotelik samochodowy dla dzieci znalazł się w sprzedaży, musi posiadać homologację ECE, czyli europejski certyfikat bezpieczeństwa. Można jednak trafić na nieuczciwych sprzedawców oferujących foteliki samochodowe bez certyfikatu. Fotelik samochodowy dla dziecka powinien być oznaczony symbolem ECE R44.Trzeba jednak pamiętać, że foteliki samochodowe bardzo często mają certyfikat, ale spełniają jedynie minimalne wymagania.

Grupa wagowa

Nie każdy fotelik samochodowy może być użytkowany przez każde dziecko. Foteliki samochodowe dzieli się w zależności od masy ciała dziecka, które może go używać. I tak inny fotelik samochodowy dla dziecka kupimy wówczas, gdy maluch waży poniżej dziesięciu kilogramów, a inny wówczas, gdy waży dwadzieścia kilogramów.

Wyniki testów uderzeniowych

Jeśli chcemy kupić naprawdę dobry fotelik samochodowy dla dziecka, warto się z nimi zapoznać. Dużo mówią one o bezpieczeństwie.

Wszystkich tych, których zainteresował nasz tekst, którego tematem były foteliki samochodowe, odsyłamy do naszego poprzedniego artykułu na ten temat. Mówimy w nim jeszcze więcej o tym elemencie wyposażenia auta.