Dla kogo są przeznaczone wkładki

      Możliwość komentowania Dla kogo są przeznaczone wkładki została wyłączona

Wkładki do butów zapewniają odpowiednie ułożenie stopy oraz komfort chodzenia. Każdy sklep medyczny posiada różnorodne rodzaje wkładek. Zanim zdecydujemy się na zakup jednej z nich, warto skorzystać z porady specjalistów. Wkładki do butów są nie tylko dobrym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z wadami postawy i bólem nóg lub kręgosłupa. Zaleca się je również profilaktycznie, ponieważ skutecznie redukują obciążenia i zmęczenie nóg. Wkładki ortopedyczne mają wiele różnych zastosowań, dlatego ich właściwy wybór będzie miał bardzo duże znaczenie dla leczenia schorzenia stopy.

Najczęstsze schorzenia stóp

Sklep medyczny umożliwia znalezienie wkładek ortopedycznych dopasowanych do różnych schorzeń stóp. W celu wyboru jednej z nich, ważne jest, aby w pierwszej kolejności zdiagnozować dolegliwość. Najczęstszymi przypadłościami dotykającymi stopy są:

  • Płaskostopie poprzeczne – Najczęściej problem dotyczy osób z nadwagą, kobiet starszych lub noszących obuwie na obcasie.
  • Płaskostopie podłużne – Zazwyczaj jest wynikiem długotrwałego obciążenia stóp, nieprawidłowego chodu lub noszenia nieodpowiedniego obuwia.
  • Halluks – Powstaje na skutek noszenia zbyt ciasnego obuwia.
  • Supinacja i pronacja – Spowodowane są nieodpowiednim siedzeniem lub nadwagą.
  • Ostroga piętowa – Powodem powstania schorzenia może być nieodpowiednie obuwie lub przeciążenie pięt.

Jak dopasować wkładki ortopedyczne?

Najbardziej skuteczny jest indywidualny dobór wkładki. W tym celu należy wykonać badanie podoskopowe, które diagnozuje stan stóp i wskazuje miejsca nadmiernego obciążenia. W przypadku poważniejszych wad nie wystarczy zakup gotowych wkładek. Czasami wymagane jest wykonanie personalnie dopasowanej wkładki.