Foteliki samochodowe dla dzieci

      Możliwość komentowania Foteliki samochodowe dla dzieci została wyłączona

Każdy, kto decyduje się podróżować własnym autem z dzieckiem musi pamiętać, że polskie prawo nakłada obowiązek używania fotelików samochodowych. Foteliki samochodowe dla dzieci to naprawdę niemałą grupa produktów. W związku z tym wybór tego idealnego nie jest prosty. Jakie jest zadanie fotelików samochodowych? Dlaczego musimy je kupować?

Po co?

To z pewnością pytanie, które zadaje sobie wielu właścicieli aut będących jednocześnie rodzicami. Przecież wiele lat temu dzieci nie musiały być przewożone w fotelikach. Dzisiaj jednak wiemy, że fotelik samochodowy to najbezpieczniejszy sposób transportowania malucha. Zapewnia wygodną jazdę, a w momencie jakiegokolwiek zderzenia dba o to, aby dziecko odniosło jak najmniejsze obrażenia.

Odpowiedni dobór fotelika

Foteliki samochodowe dla dzieci muszą być odpowiednio dobrane. Kupując fotelik, należy zawsze uwzględnić wagę dziecka. Biorąc ją pod uwagę, wyróżnia się kilka kategorii fotelików. Te, które zaliczane są do grupy 0 przeznaczone są dla najmniejszych dzieci, których waga nie przekracza dziesięciu kilogramów. Nie trudno się domyśleć, że w takich fotelikach mogą jeździć niemowlęta. Ostatnia kategoria obejmuje foteliki samochodowe dla dzieci o masie ciała od dwudziestu dwóch do trzydziestu sześciu kilogramów.

Foteliki samochodowe dla dzieci zapewniają naszym pociechom bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Bardzo ważne jest jednak, aby nie kupować pierwszego modelu, który wpadnie nam w oko. Jeśli samodzielne podjęcie decyzji jest dla nas za trudne, warto skonsultować się z pracownikiem sklepu.