Jak zaskoczyć dziecko?

      Możliwość komentowania Jak zaskoczyć dziecko? została wyłączona

Każdy człowiek uwielbia niespodzianki – zarówno dzieci, jak i dorośli. Wiadomo jednak, że upominki dla najmłodszych powinny być wyjątkowe i niebanalne, warto więc poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania i zaskoczyć małego człowieka.

Wbrew pozorom nie muszą to być zdalnie sterowane samochody czy chodzące lalki, nota bene, znane od dawna. Zdecydowanie lepszą alternatywą okazuje się plastelina magnetyczna, z której można stworzyć własny, fantazyjny świat, a następnie go ożywić.

Edukacyjny aspekt plasteliny magnetycznej

Plastelina magnetyczna dla dzieci to nic innego, jak masa plastyczna, z której można tworzyć praktycznie wszystko – począwszy od postaci, poprzez zwierzęta, kwiaty, domy, a na bardziej skomplikowanych rozwiązaniach skończywszy.

Dziewczynki chętnie wykorzystują przedmiotowy materiał, by wykonać samodzielnie zastawę kuchenną oraz eleganckie potrawy, natomiast chłopcy zdecydowanie bardziej wolą elementy militarne czy strażackie.

Cechą, która wyróżnia plastelinę magnetyczną, jest przede wszystkim jej niezwykłość. W przeciwieństwie do standardowych produktów z masy plastycznej, plastelina magnetyczna dla dzieci nie pozostawia brudnych plam na dłoniach, nie przykleja się do stołu, a wykonane z niej przedmioty mogą skakać niczym piłka, rozrywać się jak papier, rozciągać niczym guma do żucia lub rozbijać jak porcelana.

Dzięki niepowtarzalnym możliwościom technicznym, plastelina magnetyczna korzystnie wpływa na dziecięce postrzeganie świata, rozwija wyobraźnię, a nade wszystko uczy kreatywności, stanowiąc jednocześnie atrakcyjną alternatywę dla telewizora i komputera.