Jakie zalety ma zielony dach?

      Możliwość komentowania Jakie zalety ma zielony dach? została wyłączona

Zielone dachy cena których nie jest wygórowana nie są rozwiązaniem jak na razie zbyt popularnym w naszym kraju. Nie ma zbyt wielu budynków, których właściciele decydują się na założenie zielonego dachu. Trochę szkoda, gdyż jest to sposób na to, aby w naszym otoczeniu znalazło się więcej roślin.

Zalety zielonych dachów

Zielone dachy cena których nie jest zbyt wysoka mają wiele zalet. Docenili je szczególnie mieszkańcy Zachodniej Europy. Obsadzoną roślinnością dach poprawia mikroklimat, zatrzymuje dużą ilość wilgoci, a jednocześnie sprawdza się w roli izolacji cieplnej. Jest także skutecznym sposobem na zmniejszenie w dużych miastach ilości smogu. Wśród zielonych dachów można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje: dachy ekstensywne i intensywne. Te pierwsze są lekkie, najczęściej do ich wykonania używane są różne gatunki traw. Dachy zielone zastosowanie których jest coraz częstsze intensywne są przystosowane do mocnych obciążeń. Ludzie mogą na nich śmiało przebywać bez obawy, że dach nie wytrzyma sporego ciężaru. Dachy intensywne mogą więc pełnić rolę podobną do parków.

Założenie zielonego dachu nie jest proste. Nie da się go stworzyć na każdym dachu. Zielone dachy cena których nie przyprawi o zawrót głowy powstają wyłącznie na płaskich dachach. Bardzo uważnie należy też wybierać roślinność, która zostanie posadzona na zielonym dachu. Muszą to być gatunki roślin, które poradzą sobie z silnym nasłonecznieniem. Zielony dach składa się z kilku warstw, niezwykle ważne jest wykonanie odpowiedniej warstwy drenażu.

Zielone dachy zastosowanie których jest coraz powszechniejsze mają wiele zalet. Ale mają także i wady. Największa z nich to spory koszt związany z jego założeniem. Do tego należy doliczyć koszty jego pielęgnacji. Ci, którzy zainteresowani są tym tematem powinni zapoznać się również z naszym poprzednim artykułem.