Kilka informacji o zabiegu mezoterapii igłowej

      Możliwość komentowania Kilka informacji o zabiegu mezoterapii igłowej została wyłączona

Nieinwazyjne, a więc wykonywane bez użycia skalpela, zabiegi medycyny estetycznej cieszą się bardzo dużą popularnością. Wśród tych zabiegów, którymi naprawdę warto się zainteresować jest zabieg mezoterapii igłowej. 

Mezoterapia igłowa: zabieg nie tylko na twarz

Większość osób jest przekonanych, że zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest tylko na twarzy. Okazuje się jednak, że ten odmładzający zabieg może też zostać wykonany na dłoniach, szyi i dekolcie. Spora część osób obawia się, że jest to zabieg bolesny. Obawy te są nieuzasadnione. W dobrej klinice medycyny estetycznej pacjenci nie są narażeni na ból. Przed zabiegiem na twarz aplikuje się krem znieczulający Emla. Znieczulenie zaczyna działać po kilku minutach, wtedy można rozpocząć wykonywanie serii nakłuć. 

Mezoterapia igłowa: czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg mezoterapii igłowej jest bezpieczny, mimo to nie może zostać wykonany u wszystkich osób. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży, osób chorych na cukrzycę, alergię. Przeciwwskazaniem jest także trądzik, opryszczka oraz stany zapalne albo ropne skóry. Mezoterapia igłowa w Warszawie przynosi bardzo dobre efekty: płytki zmarszczki stają się mniej widoczne, skóra jest głęboko nawilżona i odżywiona. Proces regeneracji skóry następuje nie tylko dzięki mikro-nakłuciom, ale przede wszystkim dzięki starannie dobranym substancjom odżywczym. Mezoterapia wykonywana jest u kobiet i mężczyzn. Wystarczy jeden zabieg, aby dostrzec spektakularny efekt.