Kupujemy fotelik samochodowy: co ma znaczenie?

      Możliwość komentowania Kupujemy fotelik samochodowy: co ma znaczenie? została wyłączona

Fotelik samochodowy to obowiązkowe wyposażenie każdego auta, jeśli zamierzamy podróżować z dzieckiem. Jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi. Foteliki samochodowe dostępne na rynku dość mocno się między sobą różnią. I nie chodzi tylko o kolor. Co ma znaczenie, jeśli chcemy kupić naprawdę dobry fotelik samochodowy dla dziecka?

Odpowiednia grupa wagowa

Każdy dostępny na rynku fotelik samochodowy zalicza się do jednej grupy wagowej. Grup takich wyróżnia się pięć. Do grupy 0 zaliczane są foteliki przeznaczone dla maluchów, które ważą mniej niż dziesięć kilogramów. W związku z tym podróżują w nich niemowlęta. Grupa ostatnia to foteliki, w których podróżować mogą pociechy o masie ciała wahającej się od dwudziestu dwóch do trzydziestu sześciu kilogramów. Informacja o tym, do jakiej masy ciała dziecka dostosowany jest fotelik samochodowy zawsze jest wyraźnie podana przez producenta.

Homologacja

Jeśli fotelik samochodowy dla dziecka sprzedawany jest legalnie, musi posiadać homologację ECE. Jest to certyfikat bezpieczeństwa, który mówi nam, że posiadający go fotelik dla dzieci jest bezpieczny. Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że do uzyskania homologacji wystarcza w zupełności spełnienie minimalnych wymagań. Dlatego warto wybierać foteliki samochodowe, które nie kosztują najmniej.

Fotelik samochodowy dla dzieci niełatwo wybrać. Warto przed zakupem nieco zgłębić ten temat. Jeśli interesują Cię foteliki samochodowe, chcesz kupić kupić fotelik samochodowy dla dziecka, zapoznaj się z naszym innym artykułem, w którym poruszamy to zagadnienie.