Metody leczenia niepłodności

      Możliwość komentowania Metody leczenia niepłodności została wyłączona

Teraz gdy na każdym kroku mówi się o katastrofalnej sytuacji demograficznej w kraju, na tle programów państwowych i projektów krajowych, coraz więcej par staje przed problemem poczęcia dziecka. W większości przypadków pomóc nam może klinika leczenia niepłodności.

Nowoczesne metody leczenia w klinice niepłodności

Nowoczesne metody, jakie oferuje nam klinika leczenia niepłodności Warszawa to technologie wspomaganego rozrodu (ART). Minęło 35 lat od czasu, gdy lekarze Robert Edwards i Patrick Steptow, po 12 latach żmudnych prac badawczych, otrzymali pierwsze „dziecko z probówki”. Od tego czasu przy pomocy nowoczesnych technologii, jakie oferuje klinika leczenia niepłodności, urodziło się ponad trzy miliony dzieci. Dzieci urodzone za pomocą metod ART nie różnią się od rówieśników. Przeprowadzono badania, w których stwierdzono, że często dzieci urodzone po zastosowaniu metod ART czasami przewyższają nawet „przyrodników” w rozwoju. Ze względu na fakt, że ciąża została zaplanowana starannie i przez długi czas. Narodziny dziecka są dla rodziców wyjątkowe, którzy przeszli badania, jakie wykonuje każda klinika leczenia niepłodności.

Czym są metody ART?

Metody ART jakie stosuje klinika leczenia niepłodności Poznań obejmują:

  • stymulację owulacji i superowulacji (hormonalnymi, bezowulacyjnymi przyczynami niepłodności);
  • sztuczne zapłodnienie nasieniem męża / dawcy nasienia (na przykład z pewnymi formami męskiej niepłodności, brakiem partnera seksualnego);
  • IVF – zapłodnienie in vitro (na przykład przy braku obu jajowodów);
  • dawstwo jaj (z wyczerpaniem rezerwy jajników, na przykład w późnym wieku rozrodczym);
  • macierzyństwo zastępcze (w przypadku braku zdolności do samodzielnego rodzenia, na przykład w przypadku braku macicy lub w ciężkich chorobach, w których ciąża jest przeciwwskazana);

Powyższe przykłady to tylko niewielka część wskazań do stosowania metod ART, w każdym przypadku klinika leczenia niepłodności Białystok dobierze metodę dostosowaną do naszych potrzeb.