Nowoczesne wkłady do zniczy

      Możliwość komentowania Nowoczesne wkłady do zniczy została wyłączona

Znicze to symbol pamięci o tych, którzy odeszli na zawsze. Można je spotkać praktycznie na każdym grobie, a także w obrębie przydrożnych kapliczek.
Obok tradycyjnych rozwiązań, jakim są parafinowe wkłady do zniczy, można spotkać nowoczesne rozwiązania elektryczne, zachwycające bogactwem barw i trwałością.

Tradycyjne czy ledowe?

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań najczęściej wybierają tradycyjne wkłady parafinowe, znane i stosowane od dawna. Są to wygodne i łatwe w użyciu wkłady do zniczy, które palą się jasnym płomieniem bez względu na warunki atmosferyczne. Równie efektowne są nowoczesne wkłady bio, produkowane z ekologicznych materiałów.

Wśród propozycji znaleźć można także znicze teleskopowe, które optymalnie chronią znicz przed okopceniem, a co ważniejsze, dowolnie można regulować wysokość wkładu.

Tradycyjne wkłady parafinowe oraz bio dostępne są w kolorze białym, ich cechą jest także żywy, jasnożółty płomień. Warto jednak wiedzieć, że istnieje rozwiązanie alternatywne, czyli wkłady ledowe, dostępne w wielu kolorach. Są to rozwiązania elektryczne, zasilane za pomocą baterii, dzięki czemu można je użytkować przez długi czas, wymieniając baterie.

Wkłady ledowe zapewniają światło ciągłe lub migoczące, tworzące wrażenie palącego się na wietrze znicza tradycyjnego.

Godny podkreślenia jest fakt, że wkłady ledowe, w przeciwieństwie do parafinowych lub bio, są odporne na czynniki zewnętrzne, w szczególności na wiatr i deszcz, znacznie dłuższy jest także czas „palenia”, który wynosi średnio kilka miesięcy.