Poliwęglan w domowych aranżacjach

      Możliwość komentowania Poliwęglan w domowych aranżacjach została wyłączona

Szkło kojarzone jest z nowoczesnością, dlatego też dużo osób chętnie po nie sięga. Poliwęglan komorowy w tym przypadku może jednak okazać się o wiele bardziej atrakcyjnym zamiennikiem. Jest on odporny zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Ponadto jest o wiele lżejszy – co daje osobom prywatnym szerokie spektrum możliwości. Jakich? Przekonajmy się. 

Funkcjonalne, zimowe tarasy 

Taras przy domkach jednorodzinnych to częsty widok. Niestety, podczas zimy jest często nieużytkowany. Poliwęglan komorowy na wymiar może to zmienić. Jego zastosowanie nie tylko wprowadzi designersko nowoczesny akcent, ale i pozwoli domownikom zimą wyjść na taras w sweterku. A to wszystko dzięki temu, że odznacza się on właściwościami termoizolacyjnymi, które warto jest wykorzystać. 

Szklarnie – lekkie i praktyczne konstrukcje 

Poliwęglan komorowy w przeciwieństwie do szkła jest stosunkowo lekkim materiałem. W połączeniu ze stelażem aluminiowym tworzy wytrzymałą i solidną konstrukcję, która jednocześnie nie jest toporna. Tego typu szklarnie w ogrodzie pozwolą wewnątrz konstrukcji utrzymać latem wysoką temperaturę. W razie potrzeby, gdy przydomowa przestrzeń zmieniać się będzie wraz z wizją właścicieli, cały obiekt bez problemu do się przestawić. 

Zadaszenia, daszki, wiaty 

W poszukiwaniu sprawdzonych rozwiązań poliwęglan komorowy często wydaje się atrakcyjnym materiałem. Dzięki temu, że jest odporny na warunki atmosferyczne, pełni często rolę daszków nad drzwiami oraz oknami. Wiele osób używa go również do zadaszenia przydomowych garaży oraz budowania wiat.