Problemy z zajściem w ciążę – gdzie szukać pomocy?

      Możliwość komentowania Problemy z zajściem w ciążę – gdzie szukać pomocy? została wyłączona

Niepłodność jest stanem, w którym ciąża nie występuje w ciągu roku, pod warunkiem, że para nie stosuje środków antykoncepcyjnych i prowadzi regularne życie seksualne. Niektóre źródła zalecają dwa lata. Jednak po roku nieudanych prób zajścia w ciążę warto skontaktować się z lekarzami, a adresem, pod który powinniśmy się udać, jest klinika leczenia niepłodności Warszawa.

Kogo dotyka niepłodność

Niepłodność to problem, który dotyka około 15% par na całym świecie. Ponieważ kobiecy układ rozrodczy jest bardziej złożony niż męski, około 60% wszystkich niepłodnych małżeństw wynika z problemów występujących w ciele kobiety. Klinika leczenia niepłodności Poznań może stwierdzić niepłodność pierwotną lub wtórną. Pierwotna niepłodność to stan, w którym kobieta nigdy nie zaszła w ciąże.

Najczęściej jest to spowodowane wrodzonymi zaburzeniami funkcji lub struktury aparatu rozrodczego, z przyczynami genetycznymi, szczególnie często – naruszeniem liczby lub struktury chromosomów. Drugorzędna , tj. „nabyta” niepłodność, to niepłodność związana z obecnością procesów patologicznych w ciele kobiety lub mężczyzny: infekcji, chorób hormonalnych, patologii narządów wewnętrznych, zaburzeń psychogennych i narażenia na szkodliwe czynniki środowiskowe.

Niepłodność jajowodów u kobiet

Często zdarza się, że klinika leczenia niepłodności Białystok stwierdzi niepłodność związaną z zablokowaniem kanału jajowodów. Najczęściej zachodzi na siebie nakładanie się z powodu tworzenia zrostów wewnątrz jajowodów lub na zewnątrz jajowodów. Przyczynami zrostów są choroby zapalne układu rozrodczego, poronienia, skomplikowane porody lub urazy, wszelkie operacje ginekologiczne prowadzące do utraty rurki (na przykład ciąża pozamaciczna, hydrosalpinges lub pyosalpinges – złożone choroby zapalne jajowodów, które nie są podatne na leczenie zachowawcze, skutkujące chirurgicznym usunięcie jajowodu).