Budowane samodzielnie szklarnie to coraz częstszy widok w przydomowych ogródkach oraz na działkach. Poliwęglan komorowy to niepodważalnie jeden z popularniejszych materiałów, na zakup którego decyduje się coraz więcej osób prywatnych. W połączeniu z aluminiowym stelażem tworzy nie tylko atrakcyjnie wizualną konstrukcję, ale i funkcjonalną przestrzeń, w której nie ma problemu z hodowlą ciepłolubnych roślin, czy też warzyw. Poliwęglan komorowy na wymiar – jakimi cechami jeszcze się odznacza?
Odporność poliwęglanu komorowego
Bez dwóch zdań poliwęglan komorowy to bardzo odporny materiał, o rozbicie którego praktycznie nie trzeba się w ogóle martwić. Niestraszne są mu obicia, stuknięcia, czy też niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie zrobi również na nim wrażenia niechcące uderzenie grabiami, czy konewką. Nie da się ukryć, że pod tym względem spisuje się znacznie lepiej niż szkło.
Niezastąpione właściwości termoizolacyjne
Dzięki swojej budowie poliwęglan komorowy świetnie utrzymuje wysoką temperaturę w wykonanej z niego konstrukcji. W przeciwieństwie do tradycyjnego szkła nie pozwala uciec ciepłu, przez co szklarnia będzie niezawodnie pełniła swoją funkcję. Cechuje się on również dużą przepuszczalnością światła, zatem w jego przypadku nie można narzekać na niedostateczną ilość promieni słonecznych.
Lekka konstrukcja – większa mobilność
Szkło w połączeniu z konstrukcją swoje waży. Poliwęglan komorowy na wymiar jest znacznie lżejszym materiałem. W połączeniu z aluminium tworzy wytrzymałą konstrukcję, którą w razie potrzeby można przenieść. Dzięki temu ogródek, wraz z wizją jego właściciela, dowolnie może się zmieniać.