Rodzaje wózków dziecięcych

      Możliwość komentowania Rodzaje wózków dziecięcych została wyłączona

Obowiązkowym elementem wyprawki dla każdego malucha jest oczywiście wózek. Dzisiaj wózki dziecięce są bardzo różne. Co ciekawe, oferuje je niejeden sklep internetowy. Aby kupić wózek dla pociechy, nie musimy ich w ogóle wychodzić z domu. Zobaczmy, co oferują nam producenci, którzy dokładają wszelkich starań, aby naszym pociechom było wygodnie i by były bezpieczne.

Wózki głębokie dla dzieci

Tak zwana gondola to pierwszy wózek, z którego korzysta każdy maluch. W takim wózku dziecko leży. W związku z tym jest to wózek dostosowany do potrzeb tych dzieci, które nie posiadły jeszcze umiejętności siedzenia. Na ogół po około sześciu miesiącach od narodzin wózek trzeba wymienić na inny.

Wygodne wózki spacerówki

To wózki dziecięce przeznaczone dla tych dzieci, które potrafią już siedzieć. Dostępne są spacerówki większe i mniejsze. Dla osób, które często wyjeżdżają z dzieckiem zalicza się spacerówki typu parasolka. To wózki lekkie, które bez trudu po złożeniu zmieszczą się w każdym bagażniku.

Dziecięce wózki wielofunkcyjne

To wózki, które posłużą kilka lat. Dostępne są wózki wielofunkcyjne 2w1 oraz 3w1, a nawet 4w1. To, jaki kupimy zależy od naszych oczekiwań. Wózek 2w1 to zarówno gondola, jak i spacerówka. Wózek 3w1 to również fotelik samochodowy. W przypadku wózka 4w1 zyskujemy również podstawkę pod fotelik. Jest to rozwiązanie, które pozwala nie myśleć o regularnej wymianie wózka, kiedy dziecko zaczyna siedzieć.

Wybierając wózek dla dziecka, należy przede wszystkim mieć na uwadze jego bezpieczeństwo i komfort. Względy estetyczne powinny zejść na drugi plan. Na szczęście dzisiaj wybór naprawdę dobrych wózków jest ogromny.