Światło pamięci przez wiele dni

      Możliwość komentowania Światło pamięci przez wiele dni została wyłączona

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie nowoczesnymi zniczami ledowymi, których cechą jest możliwość uzyskania kolorowego światła. Jest to wygodna alternatywa dla rozwiązań tradycyjnych, w których znajdują się parafinowe wkłady do zniczy, zapewniające żywy płomień.

Tradycyjnie czy nowocześnie?

Zwolennicy rozwiązań tradycyjnych najczęściej wybierają parafinowe wkłady do zniczy, zapewniające żywy, efektowny płomień. Płonące jasnożółtym płomieniem znicze przywołują w pamięci tych, którzy odeszli na zawsze, pozostawiając po sobie wspomnienia.

Wkłady parafinowe charakteryzują się białym kolorem oraz jasnożółtym, ciepłym płomieniem. Wśród propozycji można znaleźć wkłady różniące się przede wszystkim wysokością, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi najmniejszego problemu. Co ważniejsze, przedmiotowe wkłady do zniczy mogą być umieszczane zarówno w zniczach kolorowych, jak i wykonanych z białego lub mrożonego szkła.

Ekologicznym odpowiednikiem zniczy parafinowych, są nowoczesne znicze bio, wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów. Warto podkreślić, że są to wkłady, które nie kopcą, a tym samym nie pozostawiają nieestetycznych zabrudzeń.

Godne uwagi są także wkłady ledowe, które z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są to wkłady elektryczne, zasilane za pomocą baterii. Ich cechą jest kolorowe światło – stałe lub mrugające, utrzymujące się nieprzerwanie nawet przez kilka miesięcy. Co ważniejsze, istnieje możliwość wymiany baterii, co automatycznie sprawia, że elektryczne wkłady do zniczy mogą służyć znacznie dłużej.

Wybierając znicze warto zwrócić uwagę nie tylko na ich stronę estetyczną, ale także możliwość dopasowania alternatywnych wkładów, stanowiących istotny element cmentarnej ozdoby.