Szczeniaki – najczęstsze błędy w żywieniu

      Możliwość komentowania Szczeniaki – najczęstsze błędy w żywieniu została wyłączona

Decydując się na szczeniaka nikt nie chce dla niego źle, wręcz przeciwnie. Niestety, wybierana niekiedy karma dla psa, zwłaszcza dla tego małego, może być powodem wielu niechcianych dolegliwości, których każdy odpowiedzialny właściciel chciałby uniknąć.

Z niniejszego tekstu dowiesz się, dlaczego między innymi karma Arden Grange Puppy Junior jest tak popularna w Wielkiej Brytanii (gdzie jest produkowana) oraz jakich błędów należy się wystrzegać, by zaoszczędzić szczenięciu problemów pokarmowych, zaburzeń wzrostu, czy też ogólnego złego samopoczucia. 

Zwracaj uwagę na skład

Arden Grange Puppy Junior – na samym początku nazwa sugeruje klientowi, że to produkt przeznaczony specjalnie dla szczeniąt. Jest to bardzo ważna informacja, gdyż czworonogi, zaraz po odstawieniu od mleka, nie mają jeszcze tak rozwiniętego układu pokarmowego oraz zębów, dla których karma dla psa dorosłego byłaby zbyt dużym wyzwaniem.

Pożywienie dla szczeniąt musi być zatem:

  • odpowiednio miękkie i duże – wysokowartościowa karma dla szczeniaka jest dobra, gdy ten jest w stanie ją zjeść. Dużo osób nie zdaje sobie z tego sprawy i jak posiada dwa czworonogi (starszego i młodego), to stara się im podawać to samo pożywienie. Jest to oczywiście błąd, 
  • bogate w wartości odżywcze – dorastający organizm potrzebuje znacznie więcej substancji, na które składają się odpowiednie minerały, białka, witaminy oraz przeciwutleniacze. 

Skład to kluczowy element, na który zawsze należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Arden Grange Puppy Junior to przykład czytelnego i jasnego zestawienia ingredientów, które składają się na dany produkt – tak właśnie powinno być.

Im bardziej jest on niezrozumiały i posiada konserwanty oraz barwniki, to z myślą o nowym członku rodziny powinno się go z czystym sumieniem omijać szerokim łukiem. 

Przyzwyczajenia żywieniowe – wprowadzaj wszystko stopniowo 

Wysokowartościowa karma dla szczeniaka to bardziej skomplikowany temat, niż wydaje się to wielu osobom. Należy wprowadzać ją stopniowo do diety małego czworonoga i to już w momencie, kiedy zacznie się on interesować pokarmem stałym (po upływie około 4 tygodni od narodzin).

Warto również pamiętać o tym, że jak odbiera się swojego nowego podopiecznego od innej rodziny, to należy kontynuować jego nawyki żywieniowe i dopiero z czasem lekko je zmieniać. W ten sposób uniknie się niestrawności u szczeniaka i zaoszczędzi mu się wielu innych dolegliwości.