Szczenięta – jak przebiega ich karmienie

      Możliwość komentowania Szczenięta – jak przebiega ich karmienie została wyłączona

Przybycie małego szczenięcia do nowego domu to wielkie wydarzenie dla jego domowników. To również odpowiedzialność.  Arden Grange Puppy Junior, miseczki, posłanie, zabawki itd. – stanowią one wyprawkę, o którą właściciele młodego czworonoga powinni zadbać.

Dlaczego jego żywienie jest tak bardzo istotne i nie należy go bagatelizować, a wręcz przeciwnie – poświęcić mu znacznie więcej swojej uwagi? Z poniższego tekstu dowiesz się, dlaczego wysokowartościowa karma dla szczeniaka jest produktem, którego absolutnie nie może zabraknąć. 

Etapy żywienia szczeniaka 

Karmienie małego czworonoga to ogromna odpowiedzialność. Na samym początku karma dla  szczeniaka nie wchodzi jednak w grę, gdyż wystarcza mu w zupełności pokarm, który dostarcza mu matka. Taki stan rzeczy utrzymuje się do 4 tygodnia, kiedy to psiak zaczyna się interesować innym jedzeniem.

Nadal jednak nie można go odstawić od mleka. Po upływie 6-8 tygodni karma Arden Grange Puppy Junior (bądź innej sprawdzonej marki produkt dedykowany dla szczeniąt) zaczyna grać pierwsze skrzypce. Maluch nie powinien mieć problemów z takim przestawieniem żywieniowym, jeżeli po 4 tygodniu był z nim stopniowo oswajany. 

Arden Grange – karma dla szczeniąt Puppy Junior 

Niestrawność, problemy trawienne, choroby będące skutkiem zaburzeń wzrostu, czy też osowiałość szczeniaka. Wysokowartościowa karma dla psa (dedykowana dla jego wieku) pozwala właścicielom czworonoga uniknąć wymienionych przypadłości, które mogą stać się prawdziwą zmorą dla dorastającego zwierzęcia.

Jego zapotrzebowanie pokarmowe jest znacznie większe niż u dorosłych osobników, dlatego też karma (tak jak jest to w przypadku Arden Grange Puppy Junior), którą spożywa, powinna posiadać w swoim składzie białka, odpowiednie minerały, witaminy oraz przeciwutleniacze. Jej konsystencja, twardość oraz wielkość również powinny być dostosowane w taki sposób, by małe kiełki, wraz z wrażliwym jeszcze układem pokarmowym, mogły sobie z nimi poradzić.