Szklane zadaszenia – co warto wiedzieć

      Możliwość komentowania Szklane zadaszenia – co warto wiedzieć została wyłączona

Daszki szklane nad wejściem to niepodważalnie jeden z popularniejszych elementów nowoczesnej architektury. Są one eleganckie, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo osobom wchodzącym, jak i wychodzącym z budynku. Swoim designem z pewnością prześcigają materiały takie jak pleksi czy też poliwęglan. Co jednak warto wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o zakupie daszków szklanych na wymiar? Tego dowiesz się z tego tekstu. 

Jak podchodzi do tego prawo? 

Rodzaj i sposób montażu daszków szklanych nad wejściem jest ściśle regulowany przez prawo budowlane. Wraz z konstrukcją, do której mają być one zamontowane, muszą spełniać pewne z góry założone warunki techniczne. Zostało to też określone przez ministra infrastruktury, który podkreśla, że w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej, budowle, mające więcej niż dwie kondygnacje, mają obowiązek posiadać zadaszenie. Daszki szklane na wymiar muszą ponadto zostać poddane odpowiednim badaniom, które stwierdzą, czy są one wystarczająco odporne na uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Powinny być one szersze od drzwi wejściowych przynajmniej o metr, a głębokie nie mniej niż na 1,5 metra. Należy je zamontować na wysokości 2,4 metrów od nawierzchni chodnika. Dlatego ważne jest, aby tym wszystkim zajęła się profesjonalna firma z doświadczeniem, która przykładowo sprzedaje daszki szklane Poznań

Koszty związane z taką inwestycją

Cena daszków szklanych zależna jest od wielu elementów, a w tym od ich rozmiaru, sposobu montażu, a nawet koloru. Wszystkie związane z nimi specyfikacje muszą zostać ustalone z wykonawcami, którzy na podstawie oczekiwań klientów są w stanie sporządzić kosztorys. Daszki szklane Poznań to z pewnością sprawdzona inwestycja, która wizualnie wzbogaci każdy budynek.