Wibrator: popularna zabawka erotyczna

      Możliwość komentowania Wibrator: popularna zabawka erotyczna została wyłączona

Wibratory erotyczne stają się coraz bardziej popularnym wśród Polek gadżetem erotycznym. Młode Polki mają coraz mniejsze opory przed stosowaniem różnego rodzaju erotycznych zabawek. Warto więc poznać wibratory dla kobiet trochę bliżej.

Jak to się zaczęło?

Wbrew pozorom, wibratory erotyczne nie są wynalazkiem ostatnich kilkudziesięciu lat. Ich historia zaczęła się jeszcze w XIX wieku; wówczas traktowano jako lekarstwo na kobiecą histerię. Z pewnością współczesne kobiety będą zaskoczone informacją, że XIX-wieczne wibratory były urządzeniami poruszanymi przy pomocy korbki – zabieg, którego celem była likwidacja histerii przeprowadzał mężczyzna. Jeszcze pod koniec lat 20. ubiegłego wieku wibratory znajdowały się niemal w każdym domu. Zakazanym tematem stały się dopiero w latach 70. Co ciekawe, w tej samej dekadzie zaczęła swoją kampanię mającą na celu uświadomienie kobietom ich seksualności prowadzić Betty Dodson. B.Dodson zyskała nawet przydomek Matka Masturbacji.

Wibratory dzisiaj

Obecnie w sex shopach do wyboru są wibratory dla kobiet w różnych kolorach i wzorach. Modeli do wyboru jest tak dużo, że można dostać zawrotów głowy. Dzięki temu, że na rynku jest tak duży różnych rodzajów wibratorów każda kobieta może znaleźć taki, który najlepiej spełni jej oczekiwania i potrzeby. Do wyboru są między innymi wibratory dla kobiet do stymulacji łechtaczki popularnie nazywane króliczkami, analne oraz wibratory do stymulacji pochwy. Kupując wibrator zwróćmy uwagę z jakiego materiału go wykonano – nie powinien zawierać żadnych szkodliwych substancji.