Żagle przeciwsłoneczne a wakacyjny relaks

      Możliwość komentowania Żagle przeciwsłoneczne a wakacyjny relaks została wyłączona

W okresie wiosenno-letnim w wielu ogrodach, a także na tarasach i balkonach pojawiają przenośne zadaszenia, czyli żagle przeciwsłoneczne. Poszczególne propozycje różnią się wielkością, kształtem, a także kolorem, dzięki czemu wybór optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu.

Na taras i do ogrodu

Żagiel przeciwsłoneczny, poza funkcjonalnością i niebanalną estetyka, charakteryzuje się także łatwym, bezproblemowym montażem – zadanie to można wykonać samodzielnie, posiłkując się dołączoną do zestawu instrukcją.

Wybierając żagiel słoneczny warto zwrócić uwagę na możliwości techniczne, czyli miejsce, w którym zainstalowany zostanie przedmiotowe rozwiązanie. Na balkonach sprawdzą się przede wszystkim mniejsze zadaszenia, np. żagiel słoneczny w kształcie trójkąta. Większe możliwości gwarantuje taras – tutaj bez obawy można wykorzystać żagiel przeciwsłoneczny kwadratowy lub propozycję o bardziej wyszukanym kształcie.

Żagiel na taras można przymocować do ściany lub za pomocą specjalnych masztów. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrany żagiel przeciwsłoneczny na taras doskonale łączy funkcję estetyczną i stricte praktyczną, stanowiąc architektoniczne dopełnienie bryły budynku.

Użycia masztów, zazwyczaj wykonanych z lekkiego i trwałego aluminium, wymaga także żagiel ogrodowy, za którego pomocą można stworzyć efektowne i wygodne miejsce na relaks z książką lub przygotować teren na okolicznościowe przyjęcie lub bankiet w plenerze.

Warto nadmienić, że żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu zapewnia także ochronę przed przelotnymi opadami deszczu.