Zakładanie zielonego dachu

      Możliwość komentowania Zakładanie zielonego dachu została wyłączona

Coraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na założenie ogrodu na dachu. Pojawiają się zielone dachy producent, które porasta bujna roślinność.

Zielone dachy od producenta

Wykonanie zielonego dachu zajmuje trochę czasu. Trzeba wykonać kilka warstw, w tym warstwę drenującą, a czasem także filtrującą. Są osoby, które decydują się na powierzenie tego zadania wyspecjalizowanym firmom, ale są też osoby, które kuszą się o samodzielne założenie ogrodu na dachu.

Zielone dachy producent które ma w swojej ofercie dzielą się na intensywne i ekstensywne. Te pierwsze są droższe w założeniu, wymagają także sporo pracy – szczególnie w okresie pierwszych trzech lat. Powstają przede wszystkim na dachach płaskich. Zielone dachy intensywne zakładać można nawet na dachach skośnych pod warunkiem, że kąt nachylenia nie jest większy niż 35 stopni. W obu rodzajach dachów stosowana jest różna grubość podłoża.

To ona decyduje o tym jakie rośliny będą mogły rosnąć w podniebnym ogrodzie. W przypadku zielonego dachu intensywnego należy wybierać te rośliny, które są najbardziej odporne na trudne warunki: słońce, wiatr i okresową suszę. Najlepiej na dachach intensywnych sprawdzają się niskie rozchodniki. Dostępne w wielu odmianach, szybko rozrastające się, błyskawicznie zamienią dach w kwietny kobierzec. Rozchodniki sprawdzają się także na dachach ekstensywnych.

Na zielony dach nadają się także macierzanki i dzwonki. Na dachach intensywnych sadzone są także płożące odmiany jałowca pospolitego, róże okrywowe, irgi.

Pielęgnacja zielonego dachu intensywnego zajmuje niewiele czasu.