Czym zajmuje się lekarz ortopeda?

      Możliwość komentowania Czym zajmuje się lekarz ortopeda? została wyłączona

Diagnozowanie i leczenie urazów i chorób narządu ruchu – takimi problemami zajmuje się lekarz ortopeda. Specjaliści tej dziedziny nie narzekają na brak pacjentów; z chorobami i urazami szczególnie kręgosłupa boryka się w naszym kraju bardzo wiele osób. Porady ortopedyczne udzielane są bardzo dużej grupie pacjentów. Po porady ortopedyczne zgłaszają się osoby w bardzo różnym wieku. Porady ortopedyczne dotyczą bardzo różnych problemów narządu ruchu.

Kiedy zgłosić się do ortopedy?

Złamania, zwichnięcia czy skręcenia to nie jedyne schorzenia, które leczy ortopeda. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa należą do wyjątkowo często rozpoznawanych schorzeń. Z uwagi na długie kolejki wielu pacjentów leczy się ortopeda prywatnie. Ortopeda prywatnie przyjmuje albo w ogóle bez kolejki, albo czas oczekiwania jest bardzo krótki. Poradnia ortopedyczna zatrudnia lekarzy ortopedów, którzy zajmują się między innymi leczeniem chorób kręgosłupa.

Praca ortopedy: na czym polega?

Poradnia ortopedyczna należy do wyjątkowo licznie odwiedzanych poradni przez pacjentów. Tak naprawdę niewiele osób wie na czym polega praca ortopedy. Nie da się w kilku zdaniach wyjaśnić na czym polega praca ortopedy, gdyż ortopedia jest bardzo obszerną dziedziną medycyny, która zajmuje się zarówno diagnozowaniem jak i leczeniem urazów i chorób narządu ruchu zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Bardziej szczegółowe wyjaśnienia na czym polega praca ortopedy osoby planujące wizyta w poradnia ortopedyczna znajdą w naszym poprzednim artykule.