Jak zaadresować paczkę za granicę?

      Możliwość komentowania Jak zaadresować paczkę za granicę? została wyłączona

Jeżeli nigdy nie wysyłałeś paczki za granicę i nie do końca wiesz jak właściwie zaadresować paczkę za granicę, koniecznie zapoznaj się z poradnikiem jaki publikujemy na stronie naszego kuriera. Każda paczka zagraniczna musi posiadać nazwę odbiorcy, numer mieszkania lub domu, nazwę ulicy oraz nazwę miasta.

W zależności od tego do jakiego państwa wysyłane są przesyłki międzynarodowe, mogą obowiązywać inne zasady adresowania przesyłek, dlatego zanim nadamy paczkę zagraniczną, zapoznajmy się ze wszystkimi zasadami obowiązującymi w danym państwie.

Jak przygotować wysyłkę paczki za granicę?

Zawsze zaczynamy od wyboru przewoźnika, a ponieważ obecnie mamy ogromny wybór firm kurierskich na rynku, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko cenę ale również opinie o konkretnych przewoźnikach. Każda paczka za granicę powinna być wysyłana po uprzednim zapakowaniu, im lepiej zapakujemy paczkę tym będzie ona bezpieczniejsza podczas transportu.

Jeżeli zdecydujemy się na zamówienie kuriera do domu, powinniśmy opłacić usługę przez Internet, wydrukować list przewozowy i odpowiednio zapakować paczkę. W sytuacji jakichkolwiek problemów warto zadzwonić na infolinię, gdzie konsultanci poinformują nas o poszczególnych krokach wysyłki paczki za granicę.

Pakowanie paczki za granicę

Najważniejszą czynnością zawsze jest pakowanie paczki za granicę. Dodatkowo warto ubezpieczyć swoją przesyłkę, aby ustrzec się przed ewentualnym uszkodzeniem. Określając wartość przesyłki, decydujemy się na opłatę dodatkowego ubezpieczenia, a co za tym idzie każdy kurier za granicę pobiera odpowiednią kwotę ubezpieczeniową od wartości nadawanej przesyłki. Najlepiej jednak skorzystać z zaufanej i renomowanej firmy kurierskiej, gdzie ryzykował uszkodzenia paczki jest bardzo niskie.