Pochłaniacze wilgoci skuteczną ochroną towarów przed wilgocią

      Możliwość komentowania Pochłaniacze wilgoci skuteczną ochroną towarów przed wilgocią została wyłączona

Jest bardzo wiele półproduktów i gotowych wyrobów, które podczas magazynowania i transportu muszą być zabezpieczone przed wilgocią. Rozwiązaniem bardzo prostym, a jednocześnie niezwykle skutecznym są pochłaniacze wilgoci.

Jakie zastosowanie mają pochłaniacze wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać do zabezpieczenia przed wilgocią, a tym samym przed zniszczeniem maszyn i urządzeń elektronicznych, wyrobów chemicznych, żywności, leków, obuwia. Pochłaniacze wilgoci bardzo dobrze absorbują wilgoć, a swoje właściwości zachowują przez bardzo długi czas.

Istotne jest też to, że pochłaniacz wilgoci działa nie tylko skutecznie, ale jest także nieszkodliwy dla środowiska. Pochłaniacz wilgoci występuje w bardzo różnej postaci, dzięki czemu każdy może wybrać ten, który najlepiej zabezpieczy jego produkty przed działaniem wilgoci.

Pochłaniacze wilgoci jakie rodzaje są dostępne?

Do zabezpieczania towarów przed wilgocią można zastosować pochłaniacze wilgoci w postaci saszetek, kapsułek, granulatu. Pochłaniacz wilgoci w saszetkach to produkt naturalny, w jego składzie znajduje się glinka bentonitowa. Pochłaniacz przemysłowy może zawierać także silica gel.

Silica gel to pochłaniacz wilgoci przemysłowy służący do ochrony przed wilgocią między innymi leków. Absorber wilgoci może zawierać również sito molekularne. Warto jeszcze dodać, że na rynku dostępny jest absorber wilgoci do stosowania w kontenerach. Każdy absorber wilgoci działa równie skutecznie.